Az SZDP története számokban

1890. december 7.
A Magyarországi Szociáldemokrata Párt alapítása a Polgári Lövöldében.

1918. október 25.
A Károlyi Mihály vezetésével megalakuló, polgári erőkből álló Nemzeti Tanácsban részt vesz a szociáldemokrata párt.

1922.
Története során először a Magyarországi Szociáldemokrata Párt 22 képviselővel - köztük volt Peyer Károly és Kéthly Anna - bejut a magyar országgyűlésbe.

A Bethlen-Peyer megállapodás.

1930. szeptember 1.
Százezres tömegtüntetés Budapesten és vidéki nagyvárosokban az MSZDP szervezésében

1939.
A Magyarországi Szociáldemokrata Párt felveszi a Szociáldemokrata Párt nevet.

1943.
A fasizmus elleni küzdelemben együttműködés alakul ki a Szociáldemokrata és a Független Kisgazda és Polgári Párt között.

1947. november 19.
A kommunistáknak való behódolás első számú ellenfelének számító Peyer Károly, aki ellen kampány indul és kémkedéssel vádolják, külföldre menekül.

1948. február 18.
A Sportcsarnokban tartott gyűlésen a Szociáldemokrata Pártba beépített Marosán György és "kripto-kommunista" elvtársai elhatározzák Kéthly Anna, Szélig Imre, Szeder Ferenc és a "jobboldali" szociáldemokraták kizárását a pártból.

1948. március 6.
Az igazi szociáldemokraták kizárásával szervezett úgynevezett 36. kongresszus, miután elhatározza a párt végleges megtisztítását a "jobboldali" elemektől, határozatot hoz a Szociáldemokrata és a Kommunista Párt egyesüléséről

1948. június 12.
Az MKP és az SZDP közös "kongresszusán" megszavazzák az MKP-vel való egyesülést. Rákosiék kívánságának megfelelően megalakul a magyar munkásosztály egységes pártja, a Magyar Dolgozók Pártja- amelyet azonban soha nem jegyeznek be, és így utódpártjaival egyetemben, mind a mai napig kétséges a legitimitása

1948. október 9.
Peyer Károlyék Párizsban megalakítják a Magyar Szociáldemokrata Pártot.

1956. október 30.
A budapesti forradalom során újjáalakul a Szociáldemokrata Párt és a Népszava, Kéthly Anna a Nagy Imre-kormány államminisztere. A forradalom leverése után Kéthly Anna Nyugaton marad, és miután sikertelenül lép fel az ENSZ-nél a magyar forradalom védelmében, csatlakozik az emigrációban muködő, Szélig Imre vezette Magyarországi Szociáldemokrata Párthoz, amelynek 1957-től 1976-ban bekövetkezett haláláig elnöke.

1989. november 21.
A Szociáldemokrata Párt (SZDP) Takács Imre vezetésével újjáalakult.